دکتر نصرت الله دینمحمدی، سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه سیاسی و عبادی امروز مورخ ۱۷ شهریور بود.
جمعه , ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷
 

دکتر نصرت الله دینمحمدی، سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه سیاسی و عبادی امروز مورخ ۱۷ شهریور بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خدابنده، دینمحمدی، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خدابنده، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ به معرفی اجمالی دانشگاه آزاد اسلامی خدابنده پرداخت. ایشان اشاره نمود که واحد خدابنده، کار خود را از مهرماه ۱۳۸۳ با سه رشته کاردانی و ۳۰۰ دانشجو آغاز کرد و هم اکنون ۶۶ نفر عضو هیات علمی دارای پرونده و ۲۶ نفر عضو هیات علمی شاغل دارد که دارای حکم کارگزینی هستند و همچنین نزدیک به ۷۰۰ نفر دانشجو دارد که در بیش از ۷۰ رشته تحصیلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
شایان ذکر است که غیر از یک رشته ی دکترای زبان و ادبیات فارسی و ۴ رشته ی کارشناسی ارشد (حسابداری، تربیت بدنی، ادبیات تطبیقی و ادبیات فارسی)، مابقی رشته های کارشناسی و کاردانی، همگی رشته های بدون کنکور هستند و هر کس می تواند با داشتن مدرک پیش دانشگاهی، در کلیه ی رشته های مقاطع کاردانی و کارشناسی تا یکی دو هفته آتی (که سایت باز است) ثبت نام نموده و ادامه ی تحصیل دهد. ولی پس از بسته شدن سایت در اوایل مهرماه، امکان ثبت نام تا بهمن ماه سال جاری نخواهد بود.
همچنین افرادی که مدرک پیش دانشگاهی و یا چهارم دبیرستان و نظام قدیم ندارند، می توانند با داشتن مدرک دیپلم جدید، صرفا در ۱۱ رشته ی کاردانی پیوسته ادامه تحصیل داد. این رشته ها عبارتند از: تربیت بدنی، حسابداری، معماری، ساختمان، مکانیک خودرو، ساخت و تولید قالبسازی، صنایع فلزی، اکتروتکنیک، کامیوتر، ساخت و تولید ماشین افزار، الکترونیک.
ایشان در بخش دیگری از صحبتهای خود، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خدابنده را یکی از برکات بسیار ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی دانستند که در سایه ی تاسیس این واحد دانشگاهی در قیدار، هزاران نفر از جای جای کشورمان به ویژه جوانان و کارمندان و فرهنگیان شهرستان خدابنده و…. قادر به ادامه ی تحصیل شده اند و در مدت زمان اندکی این افراد توانسته اند صاحب شغل و درآمد و زندگی و موقعیت های خطیر اجتماعی شوند که برای نمونه می توان به اغلب روسای بانکها و ادارات شهرستان و… اشاره نمود که اغلب آنها از تحصیل کردگان دانشگاه آزاد اسلامی خدابنده هستند.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به نقش والای علم و تحصیلات دانشگاهی در ریشه کنی و یا کاهش معضلات و نابهنجاری های اجتماعی اشاره کرد و یکی از عوامل سعادت و سلامت جوامع را افزایش تحصیلات آکادمیک دانست. ایشان با تشبیه علم به آب حیات، علم و دانش را به منزله ی آب زندگی بخشی دانست که به رگهای جامعه و افراد آن دمیده می شود و به آنها روح دوباره می دمد و جامعه را از نابودی نجات می هد.
کتر دینمحمدی در پایان سخنان خود، کلیه ی نمازگزاران نورانی و معنوی را به ادامه ی تحصیل فرا خواند و درخواست کرد که خودشان و اصحاب خانواده و دوستان و اقوامشان برای ادامه ی تحصیل به دانشگاه آزاد اسلامی خدابنده تشریف بیارند. ایشان قول دادند که در زمینه تخفیف و تقسیط در شهریه ی تحصیلی، دانشجویان را یاری خواهند کرد و همچنین رعایت حال دانشجویانی را که به هر دلیلی امکان حضور کامل در کلاسهای درسی را ندارند، خواهند نمود.
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خدابندهموضوع : اطلاعیه
نویسنده : مدیریت دانشگاه
تاریخ ارسال : Friday, 17 August , 2018 ساعت ۱۱:۰۷
کد مطلب : 325
بازدید : 155 views

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت به دانشگاه آزاد اسلامي واحد خدابنده تعلق دارد.
Copyright © 2015