افتتاح نمایشگاه و کارگاه آشنایی با آسیب های استعمال مواد مخدر
سه شنبه , ۲۷ شهریور , ۱۳۹۷
 

افتتاح نمایشگاه و کارگاه آشنایی با آسیب های استعمال مواد مخدر و راه های پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خدابنده:
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خدابنده، روز دوشنبه مورخ ۹۵/۱۲/۱۷ راس ساعت ۹ صبح، نمایشگاه و کارگاه آشنایی با آسیب های استعمال مواد مخدر و راه های پیشگیری از اعتیاد با حضور تعداد کثیری از دانشجویان، اساتید و اعضای هیات علمی، کارکنان، مسئولین استانی و شهرستانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خدابنده برگزار ‏گردید.‏

این مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد. سپس دکتر نصرت الله دینمحمدی، ریاست واحد خدابنده ضمن خیر مقدم گویی به میهمانان گرامی اظهار داشتند: افزایش میزان اعتیاد در میان مردم به خصوص جوانان به علت نا آگاهی آن ها از عوارض خانمان سوز مواد مخدر و همچنین به دلیل ورود آسان این مواد از مرزهای شرقی به کشورمان ‏است. ایشان افزودند که با توجه به رسالت دانشگاه که همانا آموزش، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی هنجارهای سالم اجتماعی است، ضرورت برگزاری چنین نمایشگاهی را احساس کردیم. لذا این نمایشگاه و کارگاه تخصصی، به منظور آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان، اساتید و اعضای هیات علمی، کارکنان و کلیه بازدید کنندگان با آسیب های زندگی برانداز مواد مخدر تدارک دیده شده است.
در ادامه، آقای دکتر مرادی، دبیر کمیته ستاد مبارزه با مواد مخدر استان در خصوص تاثیرات مواد مخدر بر روی ساختار مغز و تاثیرات و عوارض جنون آفرین آنها و علائم استعمال مواد مخدر به ویژه اثرات داروهای روان گردان و مواد مخدر توهم زا به سخنرانی پرداخت و اظهار داشتند برخورد فیزیکی و پلیسی به تنهایی کافی نبوده بلکه مهم ترین راهکار برای جلوگیری از استعمال مواد مخدر، آگاهی بخشی و روشنگری است. در پایان سخنرانی ایشان کلیپ مستند بسیار پر تاثیر و غم انگیزی از زندگی مصیبت بار تعدادی از گرفتار دام اعتیاد پخش شد که احساسات همه ی حاضرین در کارگاه را برانگیخت و اشک بر دیدگاه آنها نشاند.
سپس سرکار خانم پیران، کارشناس پیشگری از مواد مخدر اداره ی بهزیستی شهرستان خدابنده به معرفی تعدادی از مواد مخدر و خواص آنها و همچنین آگاه‌سازی در مورد مضرات و آسیبهای مواد مخدر پرداخت و تصریح کرد: توانمندسازی افراد جامعه در دوری از ابتلا به دام مواد مخدر بسیار مهم است و باید مهارت‌هایی را از دوران کودکی ایجاد کنیم تا بچه‌ها در مقابله با این مسائل مقاوم تر باشند.
در ادامه ی مباحث این کارگاه، دو نفر از بهبود یافتگان اعتیاد به مواد مخدر، به ارائه تجارب خود در زمینه ی نحوه ی گرفتاری خود به دام اعتیاد و چگونگی رهایی از آن پرداختند و مطالبی با محتوای پیشگیری از اعتیاد و آگاه سازی از مضرات مواد مخدر و مهارت های زندگی بیان کردند. در پایان مراسم و اختتام کارگاه تخصصی اعتیاد، نمایشگاه مذکور افتتاح شد و کلیه ی شرکت کنندگان و حاضرین جمع از نمایشگاه بازدید کردند.
(روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خدابنده)

                       

                       موضوع : اخبار
نویسنده : مدیریت دانشگاه
تاریخ ارسال : Tuesday, 18 September , 2018 ساعت ۲:۲۷
کد مطلب : 264
بازدید : 786 views

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت به دانشگاه آزاد اسلامي واحد خدابنده تعلق دارد.
Copyright © 2015