راهنمای ثبت نام اینترنتی
جمعه , ۴ تیر , ۱۴۰۰
 

دانشجویان گرامی؛

 1. برای ورود به سیستم ثبت‌نام و شهریه نیاز به شناسه و رمز عبور می‌باشد. شناسه هر دانشجو همان شماره دانشجویی و رمز عبور در ابتدا شماره شناسنامه دانشجو می‌باشد. حتما پس از ورود به سیستم رمز خود را تغییر دهید. چنانچه رمز خود را فراموش کرده‌اید برای دریافت رمز با گروه آموزشی خود تماس بگیرید.
 2. پس از ورود به سیستم حتما پیامهای عمومی و شخصی را مطالعه نمایید.
 3. دانشجویانی که بدهی شهریه دارند می بایست الزاما به صورت الکترونیکی پرداخت نمایند.
 4. برای اطلاع از زمان ثبت‌نام خود از قسمت تقویم آموزشی از زمان انتخاب واحد خود آگاهی یابید.
 5. برای راهنمایی نحوه انتخاب واحد و پیام‌های خطای احتمالی به قسمت راهنمای ثبت نام اینترنتی بروید.
 6. برای اطلاع از چگونگی پرداخت شهریه الکترونیک به قسمت راهنمای پرداخت الکترونیک شهریه مراجعه نمایید.

پس از ورود به سيستم ، در بالای صفحه لينکهايی وجود دارند که هر کدام کاربرد خاصی دارند و به ترتيب شامل گزینه های زیر می باشد :

 • انتخاب واحد
 • امور مالي ( وضعيت مالي ، پرداخت شهريه از طريق بانك ملي ، فرمول محاسبه شهريه )
 • امور آموزشي ( شوراي آموزشي ، ثبت موبايل ، برنامه هفتگي ، اعتراض نمرات ، كارنامه ، ليست دروس ارائه شده ، زمانبندي ثبت نام ، كارت امتحان )
 • امور دانشجويي ( فارغ التحصيلان ، درخواست گواهي )
 • امور پژوهشي
 • تغييير رمز عبور

راهنمای ثبت‌نام اینترنتی

 • برای ورود به سیستم ثبت نام و اطلاع رسانی آدرس  http://37.152.169.3  را در نوار آدرس تایپ نمایید. و پورتال آموزشی مربوط به خود شوید.
 • نام کاربری : ‌شماره دانشجویی می باشد که قبلا روی برگه های انتخاب واحد درج گردیده است.
 • رمز عبور: شماره شناسنامه بوده که بهتر است پس از ورود به سیستم تغییر و رمز عبور جدید را تعریف نمایید. ضمنا مسئولیت حفظ و نگه داری آن بعهده دانشجو است.
 • پس از ورود به سیستم جهت انتخاب واحد دروس مورد نظر، وارد صفحه انتخاب واحد شده و برای اخذ دروس خود مشخصه درس مورد نظر را در جدول تعبيه شده وارد و دکمه ذخيره درس را کليک کنيد که در صورت ذخيره شدن درس ، شما پيام موفيت آميز بودن ثبت درس خود را دريافت خواهيد نمود و در ضمن اگر که مشخصه درس مورد نظر خود را نيز نداريد ميتوانيد در قسمت ليست دروس ارائه شده ، دروسی را که از طرف گروه آموزشی برای شما ارائه گرديده مشاهده و درس مورد نظر خود را انتخاب و اخذ نماييد . قابل ذکر مي باشد که تا زمانی که از انتخاب واحد صحيح خود اطمينان حاصل ننموده ايد دکمه تاييد نهايي را کليک نکنيد زيرا در اين صورت ديگر قادر به اصلاح دروس خود نخواهيد بود و ميبايست تا زمان حذف و اضافه صبر نماييد.

 

نکات مهم:

 • انتخاب دروس عملی که گروه بندی دارند فقط از لیست دروس ارائه شده مجاز می باشد. (روش ب)
 • چنانچه دروس انتخابی تداخل ساعت کلاس و یا تاریخ امتحان داشته باشند سیستم اجازه ثبت دروس را نمی دهد و به شما پیغام تداخل می دهد.
 • مسئولیت رعایت پیش نیاز بعهده دانشجو می باشد . پیش نیاز هر درس در لیست دروس ارائه شده مشخص شده است.
 • چنانچه مجوز ثبت نام شما از طریق آموزش یا مالی بسته شده باشد (مثلا اتمام سنوات یا عدم پرداخت وام ) ، سیستم به شما اجازه ثبت نام نمی‌دهد.

 

لیست پیغام ها :

 1. شماره دانشجویی تعریف نشده است.
 2. فرمول محاسبه شهریه ایجاد نشده است لطفا به امور مالی مراجعه نمایید: مفهوم آن این است که امور مالی  روال محاسبه شهریه شما را در سیستم تعریف نکرده است.
 3. لطفا در زمان تعیین شده مراجعه نمایید: طبق جدول زمان بندی جهت انتخاب واحد به سایت مراجعه نمایید.
 4. وضعیت ترمی باید عادی باشد لطفا به آموزش مراجعه شود: دانشجویانی که وضعیت ترم آنها عادی نبوده (مثلا مرخصی ،‌عدم مراجعه ، حذف ترم ، محروم…) بصورت اینترنتی نمی توانند ثبت نام نمایند و می بایست به گروه مراجعه کنند.
 5. وضعیت مشخصات دانشجو باید عادی باشد: دانشجویانی که وضعیت کلی آنها عادی نبوده (مثلا :‌فارغ التحصیل ،‌انصراف ، عدم مراجعه …) اجازه ثبت نام به آنها داده نمی‌شود.
 6. نامه میهمانی ثبت نشده است
 7. انتخاب واحد اولیه ثبت نشده لطفا به آموزش مراجعه نمایید: در زمان حذف و اضافه ،‌چنانچه واحدگیری اولیه نداشته باشید؛ سیستم به شما اجازه حذف واضافه را نمیدهد.
 8. چون بیش از دو ترم مرخصی تحصیلی ثبت شده امکان ثبت نام وجود ندارد.
 9. چون معرفی به استاد گرفته اید امکان ثبت نام وجود ندارد.
 10. چون ترم جبرانی گرفته اید امکان ثبت نام وجود ندارد.
 11. وضعیت ترم قبل نامشخص است امکان ثبت نام وجود ندارد.
 12. مشمول دانشجویان با تاخیر ثبت نام نمی باشید : در زمان ثبت نام با تاخیر برای دانشجویانی که انتخاب واحد اولیه داشته اند و بالای ۱۰ واحد درس گرفته اند،‌داده می‌شود.


موضوع : ثبت نام
نویسنده : مدیریت دانشگاه
تاریخ ارسال : Friday, 25 June , 2021 ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب : 10
بازدید : 14,731 views

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت به دانشگاه آزاد اسلامي واحد خدابنده تعلق دارد.
Copyright © 2015